8 46 45 18 99

Skydiniai-karkasiniai namai

Trumpa statybų trukmė, puikios šilumos izoliacinės savybės bei galimybė įgyvendinti savo namo viziją – tik keletas pranašumų, kuriais džiaugiasi pasirinkusieji skydinius-karkasinius namus, vieną iš paprasčiausių ir ekonomiškiausių būsto variantų, kurį savo klientams siūlo UAB „Litimbera“.

Neretai klausimų kelia terminai: kas yra karkasinis namas, kuo nuo jo skiriasi skydinis, kuris yra pranašesnis ir kodėl šie du pavadinimai derinami tarpusavyje?

Iš tiesų jie papildo vienas kitą. Mediniai skydiniai namai kilo iš karkasinių namų.
 Tai – nuo seno žinomas paprastas ir ekonomiškas gyvenamojo būsto statybos būdas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad jau prieš 3–4 tūkst. metų skirtingose Europos dalyse žmonės rentė medinius namus. Mūsų dienomis tokiuose namuose gyvena dauguma Vokietijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir kitų šalių gyventojų.
 


Kalbant apie karkasinį namą, turima omenyje, kad visas karkaso statymo, šiltinimo, vidaus bei išorės apdailos procesas vyks pačioje statybų aikštelėje. Karkasinio namo statybų nepatogumas – būtinybė derintis prie gamtos diktuojamų sąlygų.

Tuo metu skydinis-karkasinis namas į būsimąją savo vietą atgabenamas gamykloje surinktų stambiagabaričių skydų arba panelių pavidalu. Tai gerokai sutrumpina statybos trukmę, sumažina atliekų kiekį ir minimalizuoja oro sąlygų poveikį.

Technologija, žinoma nuo seniausių laikų

Karkasinės statybų technologijos istorija siekia tolimiausią praeitį: pradėję statytis būstą savo rankomis, žmonės ėmė ręsti ne ką kita, o karkasinius statinius. Šie buvo žinomi Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Kinijos gyventojams. Seniausiu mediniu karkasiniu statiniu, išlikusiu iki šių dienų, pripažįstama Isės šventykla Japonijoje, pastatyta iš kedro daugiau kaip prieš 1300 metų, 690-aisiais.

Karkasinių namų statybos metodika sinchroniškai vystėsi skirtinguose regionuose. Rytų šalyse tokių namų sienos buvo lengvų pertvarų pavidalo. Europoje pertvarų ertmės buvo užpildomos įvairiomis medžiagomis: akmenimis, moliu, smėliu, pjuvenomis. Karkasinė technologija Vakarų Europoje ypač suklestėjo Viduramžiais, susiformavus vidurinei miestiečių klasei bei atsiradus prieinamo, kokybiško bei patogaus būsto poreikiui.

Viduriniojo sluoksnio atstovai negalėjo gyventi medinėse trobose arba mūrinėse pilyse. Tad XV amžiuje vokiečių specialistai išrado fachverkinį namą – statybų konstrukcijos tipą, tinkamą mažaaukščiams pastatams. Šie stabilaus medinio karkaso, kuris būdavo užpildomas šiaudų, mėšlo bei kalkių mišiniu, o vėlesniu laikotarpiu – akmenimis bei plytomis, namai labai paplito. Karkasinis metodas jau tuomet buvo tinkamas greitai statybai bei užtikrino vizualiai išraiškingą rezultatą.

Karkaso užpildas turėjo būti reguliariai keičiamas. Laikantis tinkamo keitimo ritmo, statinys galėjo tarnauti ne vieną šimtmetį. Štai atsakymas, kodėl nemažai prieš 300, 400 ar 500 metų statytų fachverkinių namų išliko iki šiol. 

Ilgainiui karkasinės technologijos buvo pritaikytos ir už Atlanto. Čia buvo sukurtas vienas iš pirmųjų moderniųjų daugiasluoksnių skydų prototipų. XX a. 4-ajame dešimtmetyje jį sumanė amerikiečių architektas Frankas Lloydas Wrightas, siekęs suprojektuoti paprastus kokybiškus prieinamos kainos namus viduriniosios klasės klientams. Karkasas leido sumažinti statybų kaštus. Tai labai paveikė amerikietiškų priemiesčių planavimo ir užstatymo pobūdį.

Karkasiniai gyvenamieji namai nenustoja populiarumo ir mūsų dienomis. Jų prieinamumas, energetinis efektyvumas bei statybų ekonomiškumas – savybės, patrauklios visiems ir visur.

Kaip vyksta gamyba ir montavimas?

Siūlome iš anksto susiplanuoti statybas popieriuje. Šitaip išsigrynina mintys bei sprendimai, o drauge sutaupoma darbo laiko ir medžiagų. Mūsų konstruktoriai specializuotomis projektavimo programomis nubraižys ir įvertins Jūsų viziją erdvinio modelio pavidalu, patobulins sudėtingas objekto vietas, jungimo mazgus ir visą gaminį. Kiekvienai medinei konstrukcijai parengiame detalius gamybinius surinkimo brėžinius. Medienos apdirbimo kompiuterizuotu centru (CNC) metu visos etalės yra numeruojamos, todėl surinkti jas statybvietėje sugebės ne tik profesionalas, bet ir kiekvienas bendrą supratimą apie staliaus arba statybininko amatą turintis žmogus.


UAB „Litimbera“ sukaupė solidžios patirties gamindama ir montuodama skirtingos architektūros bei chrakteristikų skydinius-karkasinius namus Lietuvoje bei užsienio šalyse. Teikiame profesionalias konsultacijas ir padedame pasirinkti sprendimą, labiausiai atitinkantį Jūsų pageidavimus, galimybes ir prioritetus.

Apie kokius namus svajojate Jūs?

Maloniai prašome skambinti mums tel. (8 46) 45 18 99 bei rašyti el. p. info@litimbera.lt.